Günlük #2

Günlük 2 - Ütopik Dünya

Güneşin ilk ışıkları ile birlikte her şeyi geride bırakarak yeniden yola koyulabilmenin gücüdür: Kahramanın yolculuğu. Birçoklarına zor gelebilir. Hatta kahraman için dahi yol, başlangıçta veya yol boyunca zor olacaktır. Çünkü mevcut durumunu beğenmeyen kahraman bir başka yolculuğa doğru yola çıkmıştır.

Bu yolculuk boyu kahramanın inandığı tek bir şey vardır: Değişim. Değişimin kaçınılmaz olarak geleceğini bilir. Tam da bu sebep ile tüm yolculuğa olan inancı tamdır. Karşılaşacağı zorluklar öyle ya da böyle onun üstesinden geleceği birkaç taktikten ibaret olacaktır.

Belki de zevk veren budur. Zorluklarla karşılaşmak ve bunlara karşı direnç geliştirmek.

Günlük yaşamı bir mekanizmanın çarklarına benzetirsek eğer fazlasıyla rutinlik barındırır. Genel itibarıyla konfor alanımızı korumak için iyi gibi görünse de birçok açıdan kendimizi atıl hissetmemize sebep olabilir. (Dipnot olarak ekleyelim: Elbette birey yeri geldiğinde konfor alanlarına ihtiyaç duyacaktır.)

Böyledir başlangıç. Bir hedef belirleyip yola çıkmaktır. Tüm hikayelerde olduğu gibi, kahramanımız bulunduğu alanı terk ederek, başka bir şehir veya ülkeye doğru yola çıkacaktır…

Yazar Hakkında
Toplam 11 yazı
Ömer Ömeroğlu
Ömer Ömeroğlu
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara