Katlanabilir Kano / Modüler Tasarım / Origami Tasarımı

Katlanabilir Kano
Güvenlik 10/10
Taşınabilme 10/10
Boyut 8/10
Ağırlık 10/10
Özet Ortalama 9.5

Ürün tasarımcıları, origami mantığı ile katlanabilen bir kano tasarladı. Bu tarz tasarımların artması, ilerleyen günlerde fazlaca yer kaplayan ürünlerin birçoğunun bu yolda evrileceğini gösteriyor.

Kürek çekmeyi seven bireyler ya bir kürek kulübüne ya da kanoyu saklamak için genişçe bir alana ihtiyaç duyuyordu. Katlanabilen Kano sayesinde kolay ve hafif bir şekilde istenilen yere rahatlıkla taşınıp, istenilen yerde saklanabiliyor.

Katlanabilir Kano
Katlanabilir Kano

Tasarımcılar, bu tasarımı gerçekleştirirken üst üste defalarca katlanabilen origami tasarımlarını inceledi. Ürünün katlanabilir diğer ürünlere nazaran avantajı ise %75 daha hızlı bir şekilde katlanabilme kabiliyetine sahip olması. Ürün kurulumu, toplam da, 3 dakika sürüyor. ( Çevremizde yer alan basit eylemlerimizin daha büyük tasarımlar yaşamımızı ne kadar da kolaylaştırabildiği ortaya çıkıyor.) Tasarım ekibi, bu avantajın sporculara daha uzun ve sorunsuz vakit geçirebileceğinin bir kanıtı olarak sunuyor. (Ufak çözümler ile çıkılan çözümler aslında kelebek etkisi gibi çok daha geniş açı da bize yarar sağlayabiliyor.)

Ürün muadillerine göre %34 daha küçük ve %29 oranında daha hafif.

Katlanabilir Kano
Katlanabilir Kano
Katlanabilir Kano
Katlanabilir Kano
Katlanabilir Kano
Katlanabilir Kano

Tasarım, yapısı gereği sert bir plastik ile güvenilirliğini ortaya koyuyor. Katlandığında ise bir çanta boyutuna ulaşıyor. Farklı bölgelerde kürek sporunu gerçekleştirmek isteyen bireyler, araca dahi gereksinim duymadan seyahatlerini gerçekleştirip, kürek çekmenin keyfi çıkarabiliyor.

Katlanmış ürün açıldıktan sonra klipsleri kenetleyip, kemerleri sıkılıyor. Katlanamayan kanolar gibi yekpare bir parçadan oluşmalarından dolayı -devrilmediği müddetçe- su alma tehlikesi barındırmıyor.

Ürün kurulumu tamamlandığında, 304.8 cm uzunluğa ve 78.7 cm genişliğine, 9.07 kg ağırlığa sahip oluyor.

Oru Kayak” isimli ürün henüz yeni bir tasarım olmak ile birlikte, kendine yatırım yapacak girişimcileri bekliyor. Bunun için tasarım ekibi bir fon oluşturdu. Bu fon üzerinden girişimciler, çevrimiçi olarak yatırımda bulunabiliyor.

Yazar Hakkında
Toplam 163 yazı
Ali Cevdet
Ali Cevdet
Yazar, çizer, anlatır. Yaşamının yegane amacı varoluşunu ortaya koymaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara