Nedir Bu Yapay Zeka?

Bildiğiniz üzere özellikle son dönemde sıklıkla her platformda karşımıza çıkan ve kitleler üzerinde büyük heyecan uyandıran bir konu yapay zeka. Peki Nedir bu yapay zeka?

Bu sorunun yanıtı üzerine düşünürken aslında cevabı en verimli şekilde almanın yollarını düşündük. Sanıyoruz cevabı en iyi şekilde verecek olan yine yapay zekanın kendisi olacaktır. Haydi Başlayalım! 🙂

Chatgpt’ye sorarak başlayalım:

Selam, bize kendini tanıtır mısın?

Ütopik Dünya

Tabii, ben ChatGPT’yim! Benimle doğal bir dil kullanarak konuşabilir ve cevaplar alabilirsin. Ben bir yapay zeka modeliyim ve OpenAI tarafından geliştirildim. Birçok konuda bilgi sahibiyim ve sana yardımcı olmak için buradayım. Herhangi bir sorunuz veya konuşmak istediğiniz bir konu varsa, lütfen sormaktan çekinmeyin!

Chatgpt
Nedir Bu Yapay Zeka?

Sanıyoruz güzel bir başlangıç oldu.

Yapay zekayı ana hatlarıyla bize anlatır mısın?

Ütopik dünya

Tabii, yapay zeka, bilgisayar sistemlerinin insan gibi düşünmesine, karar vermelerine, öğrenmelerine ve problem çözmelerine olanak tanıyan bir bilgisayar bilimi dalıdır. Bu sistemler genellikle büyük veri kümeleri ve örüntüleri analiz etmek, tanımak veya çözmek için kullanılır.

Yapay zeka genellikle makine öğrenmesi, derin öğrenme ve doğal dil işleme gibi alt alanlar içerir. Makine öğrenmesi, bilgisayarların verileri analiz edip öğrenmelerine ve karar vermelerine izin veren bir yapay zeka teknolojisidir. Derin öğrenme, yapay sinir ağları aracılığıyla karmaşık görevleri gerçekleştirmek için makine öğrenmesi tekniklerinin kullanılmasıdır. Doğal dil işleme, bilgisayarların insan dilini anlamalarına ve üretmelerine olanak tanıyan bir yapay zeka alanıdır.

Yapay zeka, birçok alanda uygulanabilir, örneğin sağlık, finans, ulaşım, üretim ve daha pek çok alanda kullanılabilir. Bununla birlikte, bazıları yapay zekanın etik sorunlarına ve insanların işlerinin yerine geçebilecek olmasına dikkat çekmektedir.

Chatgpt
Nedir Bu Yapay Zeka?

Kendini sistemsel olarak anlatabilen bir olgu ile karşı karşıyayız. Elbette ilk aşamada dünyanın birçok dilinde bize cevap veriyor olması korkutucu olabilir. Fakat unutulmamalıdır ki yıkıcı bir gerçeklik ile karşı karşıyayız. Gözlerimizi kapatarak yeniliğe karşı kendimizi atıl duruma getirmektense ne olduğunu anlamak üzere çaba harcayarak bizlere zaman kaybettirecek işlerimizi saniyeler içerisinde çözüme kavuşturabiliriz.

Nedir Bu Yapay Zeka? – Ütopik Dünya
İçeriğimizin görsellerini oluşturmak için yine bir başka yapay zeka aracı olan Midjourney tercih edildi. “Nedir bu yapay zeka?” sorusu karşısında Midjourney mevcut görseli oluşturdu.

Yazar Hakkında
Toplam 11 yazı
Ömer Ömeroğlu
Ömer Ömeroğlu
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara