Ikea İlk İkinci El Mağazasını Açıyor

Ikea İlk İkinci El Mağazasını Açıyor

İskandinav tarzı mobilyaları ile bilinen Ikea ilk ikinci el mağazasını İsveç’te açıyor. Son mağazasını Tokyo’da sanal influencer imma.gram eşliğinde açan Ikea bir pazarlama seçeneklerine bir yenisini daha ekliyor.

Ikea geçtiğimiz günlerde basına İsveç’te yeni bir mağaza açacaklarını bildirdi. Bu mağaza konsept olarak ikinci el mobilyaları yenileyerek yeniden satışa sunacak. Böylelikle ham maddeyi yeniden işlemeye gerek duymadan mevcut ürünleri bir kullanıcıdan alarak yeni kullanıcılara ulaştıracak.

Böylelikle maddi ve manevi çok fazla tüketime sebep olan mobilya yapımının önüne geçerek uygun fiyatlı basit bir iş modeli geliştirecek.

Ikea İsveç Sürdürülebilir çalışmalar yöneticisi Jonas Carlehed, mevcut sistemlere meydan okuyarak böyle bir iş modeli geliştirdiklerini ve bunun bir deneme süreci olduğu açıklamasında bulundu.

Bu iş modelinin bir önemli noktasını atlamamak gerekiyor. Ikea’nın onaracağı ikinci el mobilyalar, diğer Ikea mağazalarında hasara uğramış veya kullanılmış olan ürünler olacak.

Mağaza Isveç’in Eskilstuna kasabasında “Retuna” ismi ile açılan dünyanın ilk ikinci el ürünler satan alışveriş merkezinde açılacak.

**Tüketiciler artık sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş markalardan alışveriş yapmayı tercih ediyor. Markalarda buna karşılık bir yandan sosyal sorumluluk projelerine katılırken bir yandan da kendi sürdürülebilir projelerini üretiyor.

Ikea İlk İkinci El Mağazasını Açıyor
Ikea İlk İkinci El Mağazasını Açıyor – Ütopik Dünya

Editör Önerisi: İlacın Anlam Arayışı

Yazar Hakkında
Toplam 147 yazı
Ali Cevdet
Ali Cevdet
Yazar, çizer, anlatır. Yaşamının yegane amacı varoluşunu ortaya koymaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara