Uçan Araba

Japon Elektronik devi Nec Corp, Japonya‘nın yolcu uçağı endüstrisinde zirve de olabilmesi için gerekli adımların ilkini başarıyla tamamladı. Temel de Drone mantığı ile çalışan aracın 4 büyük pervanesi bulunuyor. Araç, yolcuları kompakt (sıkı,yoğun) bir kabinin içerisinde taşınabilecek şekilde tasarlandı. Bir ip ile bağlanan araç, dev bir kafes içerisinde deneme uçuşu gerçekleştirildi.

Yetkililerden yapılan açıklamaya göre firma, Japonya‘nın Elektrikli araç üretimini kaçırmasının ardından uçabilen araçlarda liderliği eline almayı amaçlıyor. Japonya‘nın bu konuya oldukça önem vermesinin bir diğer göstergesi; Otonom ve uçabilen araçlar için tahsis edilen özel bir fonun bulunması.

NEC corp’taki proje liderlerinden kouji okada, “Japonya yoğun nüfuslu bir ülke ve bu, uçan arabaların karayolu trafiğindeki yükü büyük ölçüde hafifletebileceği anlamına geliyor” dedi.

Nec Crop, uçan araçların seri üretimini 2026 yılında yapmayı planlıyor. Prototip, 150 kg ağırlığında, 390 cm uzunluk, 370 cm genişlik ve 130 cm yükseliğe sahip.

Nec Crop - Uçan Araç
Nec Crop – Uçan Araç

Yazar Hakkında
Toplam 147 yazı
Ali Cevdet
Ali Cevdet
Yazar, çizer, anlatır. Yaşamının yegane amacı varoluşunu ortaya koymaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara