Geleceği Yönetmek İsteyenlere

Hızla gelişen Dünya da birey olarak çok ufak bir yer kaplıyoruz. Bir birey ne kadar pasif bir yaşam sürerse sürsün, içinde bulunduğumuz ana ve geleceğe muhakkak bir etkisi vardır. Yaşama daha aktif bir şekilde katılanlar elbette, yaşama daha çok müdahale edebilmekte. Bununla birlikte daha aktif olanlar, pasif olanların hayatlarında dahi etkili. Nasıl mı?

Beyin Protezi

Bilim İnsanları son birkaç senedir, alzheimer yaşının gitgide düşmesine bağlı olarak bir beyin protezi üzerinde çalışıyor. İlk aşamada bunu gerçekleştirmeyi başardırlar!

Robotlar

Gitgide görmeye daha da alıştığımız teknolojik yapılar: ROBOTLAR! Gün geçtikçe hayatımızın daha da içine girecekleri besbelli.

Küresel Isınma

Küresek ısınmada sınırı aşmamıza ramak kaldı! Sınırı aştıktan sonra artık geri dönülmez bir yola gireceğiz.

Mars'a Kolonileşmeye!

İnsanoğlu artık kendine yeni bir yurt edinme derdinde! Bu yüzden çalışmalarını Mars'a yeni bir yaşam oluşturmaya adamış durumda. Bunu gerçekleştirmek için daha çok yolumuz var. İlk sorunların başında yer çekiminden dolayı insanlarda yaşanacak olan kas ve kemik kaybı! Bu yüzden orada doğacak canlıların nasıl bir vücutları olacağı merak konusu.

Kanser

Tarih Boyunca karşılaştığımız hastalıklara karşı direnç ürettik. Çağımızın hastalığına hala bir çözüm bulabilmiş değiliz. Bununla birlikte kanserin birçok türü mevcut. Şu aşamada önemli olan erken teşhis!

SONUÇ

Görüldüğü üzere yaşamını sürekli etkileşim içinde geçirenler, kimi zaman sorunlara çözüm üretiyor, kimi zaman ise yeni sorun üretiyor. Mühim olan sizsiniz!

Yazar Hakkında
Toplam 163 yazı
Ali Cevdet
Ali Cevdet
Yazar, çizer, anlatır. Yaşamının yegane amacı varoluşunu ortaya koymaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara