Sanrı – II

Sanrı - II | Ütopik Dünya

Eğitim verdiği kurumun oynayan kapı kolunu, yaşamının tüm yorgunluğu ile düşünerek çekti ve vücudunu dışarı attı. Uzun bir çalışma gününün ardından dışarıda olmak onu mutlu etmişti. Sürekli yaşamını sürdürebilmek için çalışıyor olmak onu tüm insanlık gibi fazlasıyla yoruyordu. Fakat o yine de fazla itirazda bulunmadan bu rutinine devam ediyor, bir şekilde geçimini sağlıyordu.

Gördüğü tadilatlardan bıkmış olan kaldırımlarda kendi de zihnini biraz olsun başka bir şey ile oyalayabilmek için çizgilere basmadan yürüyordu. Bilmesine rağmen itiraz etmeden bu oyunu sürdürüyordu: Ayağı kaldırım taşının çizgisinden çok daha büyüktü.

Yaptığı zihin oyunu ile ilerlemeye devam ederken bir noktada durmak zorunda kalmıştı. Kaldırım taşları yerinden sökülmüş ve bir şerit ile çevrilmişti. Anlaşılan belediyenin bir başka oyunuydu bu. Yine de tüm bu duruma itiraz etmeden bir can hakkının yandığını düşünerek kaldırımın diğer kısmına geçti. Geriye 2 canı kalmış, o ise tüm dikkati ile kaldırım taşının çizgilerine dikkat ederek yürüyordu…

Yazar Hakkında
Toplam 163 yazı
Ali Cevdet
Ali Cevdet
Yazar, çizer, anlatır. Yaşamının yegane amacı varoluşunu ortaya koymaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara