Çağdaş Dünya Parametreleri

BİLİM - DNA
BİLİM - DNA
BİLİM – DNA

Günümüz dünyasında birçok gelişme saniyeler içinde gerçekleşmekte. Bu gelişmelere kısa sürede ulaşmak ve vakıf olmak oldukça güç. En azından bu gelişmelerden haberdar olmaya çalışmak bizi çağ içinde tutacak, geride kalmamamızı sağlayacaktır.

Bilim dünyası, uzaya gönderilen uzay araçlarının büyük olduğundan muzdarip durumdadır. Bu soruna çözüm olarak, Arı formunda küçük uzay araçları geliştirmek için çaba sarf ediyorlar. Arı Robotlar başarılı oldukları takdirde, bilim adamlarının sonuç alması hızlanacak ve gelişmeler daha hızlı olacaktır.

Tıp dünyası ise Protez Bellek üretmekle meşgul. Yapılan çalışmalardan başarılı sonuç elde eden California Üniversitesi, alzheimerın hızla düşen yaş ortalamasına çözüm olarak çaba sarf ediyor.

Alzheimer
Alzheimer

Çevre sorunlarının gitgide arttığı dünyamızda, bilim insanları çözüm üretme arayışında. Son gelişmelerle birlikte plastikleri sindiren bir enzim geliştirmeyi başardılar. Fakat hala devam eden büyük bir sorunla karşı karşıyayız. Plastiğin insan sağlığına olan zararları.(!)

PET
PET

 

Yazar Hakkında
Toplam 163 yazı
Ali Cevdet
Ali Cevdet
Yazar, çizer, anlatır. Yaşamının yegane amacı varoluşunu ortaya koymaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara