Kozmos Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

Kozmos Fotoğraf Yarışması

Yarışma Koşulları:

– Yarışmaya, en çok 3 adet renkli ya da siyah/beyaz fotoğrafla, Seçici Kurul üyeleri, kurum yöneticileri ve birinci derecede yakınları dışında kurum içi herkes katılabilir.

– Fotoğraflar sayısal ortama aktarılarak, e-posta yolu ile gönderilmelidir.


– Baskılar değerlendirme dışı bırakılacaktır.

– Fotoğraflar belge niteliği taşıyacağından sayısal müdahaleler bu özellik dikkate alınarak yapılmalı, görüntünün ana yapısı değiştirilmemelidir. Fotoğraf kenarlarında boşluk bırakılmamalı, herhangi bir çerçeveleme işlemi yapılmamalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcı hakkında ipucu oluşturabilecek isim, imza, tarih, logo gibi işaretlemeler yer almamalıdır.

-Yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon, özel ödül ve sergileme almış ve yayımlanmış fotoğraflar ile bu fotoğrafların deklanşör farklılığı içerenleri katılamaz.

– Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eser(ler)in tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.


– Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

– Kural ihlali yaptığı belirlenen katılımcının kazandığı ödül, sergileme, unvan ve tüm kazanımları geri alınır; ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

Katılımcı Kimliği:

Katılımcı, 7 rakamdan oluşan bir rumuz belirleyecektir. Bu rumuz ile birlikte her bir yapıta rumuz – 1 , rumuz – 2, rumuz – 3 isimlendirmesi yapılmalıdır. Aksi davranış kural ihlali sayılacaktır.

Örneğin; Rumuzu: 1234567 olan katılımcı

Eserini 1234567-1 , 1234567-2, 1234567-3 şeklinde isimlendirmelidir.

Eserlerin Teslimi:

Eserlerin isimlendirilmesi gerçekleştirilmesinin ardından, e-posta yoluyla gönderilmelidir. Ardından katılımcı Yarışma Formunu imzalayarak Yarışma Yürütücüsüne (Volkan Bartık) teslim etmelidir. Katılımı kabul edilen yarışmacılar güncel liste ile duyurulacaktır.

Katılım Formu için

Başvuru E-posta: kozmos@utopikdunya.com

Ödül Töreni:

Seçilmiş olan 25 eserin sergilemesi ,

Sebastioa Salgado Belgeseli izlencesi,

Ödül Töreni

Seçici Kurul:

Yasemin GEMİCİ

Özlem OSMANOĞLU

Volkan BARTIK

Muhammet KOL

Ömer ÖMEROĞLU

Kozmos Fotoğraf Yarışması
Kozmos Fotoğraf Yarışması

Yazar Hakkında
Toplam 36 yazı
Volkan Bartık
Volkan Bartık
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara