İstila 10003

“Ölüm, size bir kez gelecektir

Ölüm, bedeninize bir kez dokunacaktır

Ama siz, o mavi bulutların ötesinde bir yerde

Sonsuza dek yaşayacaksınız…”

Gözlerini açtığında, karanlık bir yerde idi. Başında bir ağrı hissetti. Ayağa kalkmaya çalıştı, bacağı buna engel oluyordu. “Neredeyim ben? Hey, kimse yok mu?” Göz gözü görmüyordu. Birden gözyaşları akmaya başladı. Cece karanlıktan korkardı. 24 yaşında bir delikanlı olmasına rağmen yanında annesi olmasını yeğlerdi. Yarım adımlarla yürümeye çalışırken ayağına bir şey takıldı. Ağır ağır eğilip ayağına takılan şeyi aldı. Görmeye çalışıyordu ama etraf zifiri karanlıktı. Kendini bir boşluk içindeymiş gibi hissediyordu. Eliyle yerden aldığı şeyi yoklamaya başladı. “Kıvrımları var, boru gibi bir şey bu. Neredeyim ki ben?” Kafası iyice karışmaya başlamıştı. Bir yandan gözyaşlarını siliyor, bir yandan elindeki şeyi yoklamaya devam ediyordu. ”Hey!” Bir ses duymak umuduyla bağırıyordu. Şuan Tek ihtiyacı olan bir canlı varlığı hissetmekti.

“Artık biri bana burada neler olduğunu anlatacak mı? Kafayı yemek üzereyim!” Sonradan gelen iki kişi  bakıştılar. Biri diğerine haydi anlat dercesine kafasıyla işaret etti.  “O uçan yaratıklar, şey” “Ee, uçan yaratıklar?” “Bilmiyoruz! O lanet olası uçan yaratıkların ne olduğunu bilmiyoruz. Cece, onların bir çukurdan çıktıklarını söylemişti.” Üçünün kafası karışık haldeydi. Boş gözlerle birbirlerine bakıyorlardı.

Cece, zifiri karanlıkta ayağının verdiği acıyla ağır ağır ilerlemeye devam ediyordu. Bir yandan içinden tanrıyla yalvarıyordu. Üniversitede okurken tanrıyla ilgili o kadar çok kitap okumuştu ki. Kendi içinde tanrıyı bulduğunu umuyordu. Ta ki zifiri karanlıkta yalnız kalana kadar. Sanki tanrı onu yalnız bırakmıştı. Sabahlara kadar kafa yormak, Allah’ın belası bir yerde yalnız başına gözyaşı dökme için miydi? Çaresizlik insanın içindeki çatışmayı ortaya çıkarıyordu. Bir gariplik sezmeye başlamıştı. Bir gaz bulutu zifiri karanlıkla birlikte çevresini sarıyordu. İçinden sanırım yolun sonuna geldim diye geçiriyordu…

Yazı İçeriği

 Ali Cevdet

 


İstila Serisinin 1. Bölümü için

İstila Serisinin 2. Bölümü için

Yazar Hakkında
Toplam 163 yazı
Ali Cevdet
Ali Cevdet
Yazar, çizer, anlatır. Yaşamının yegane amacı varoluşunu ortaya koymaktır.
Yorumlar (2 yorum)
Avatar
Elif Akkocaoğlu Yanıtla
- 19:03

İstila serisinin diğer bölümleri gelecek mi?

    Avatar
    Ali Cevdet Yanıtla
    - 00:40

    Sevgili Elif;
    İstila Serisinin devam hikayeleri yakında gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara