İstila 10001

“Nefes alamıyorum lala, nefes alamıyorum!”

Oyununu son kez oynamıştı. İnsanlar yabancıydı artık ona. Sadece okuyor ve nefes alıyordu. Her şeyden elini eteğini çekmişti. Anne ve babasından uzaklaşmış, kardeşlerinin yüzüne bakmıyordu. Yine bir gün kitap okurken, pencere açıldı. Sinekler odaya doluşmaya başlamıştı. şaşkınlıkla pencereye koştu. Gözleri fal taşı gibi açılmıştı. “Bu da ne böyle!” Bu sahne ile ilk defa karşılaşıyordu. Pencereyi sıkı sıkıya kapattığından emin oldu. Ardından diğer odalara koştu. Odaların pencereleri kapalıydı. “S.ktir! Banyonun Camı açık!” Hemen banyoya koştu. Banyo sinekten geçilmiyordu. “Bu Allah’ın cezaları da ne böyle?” Tam bunları söylerken ağzından bir sinek girdi. Tükürdü. “Bu ne lan!” diye bağırarak banyodan hızlıca çıktı. Kapıyı kilitledi. Sinekler artık kapının alt boşluğundan çıkıyordu. Mutfağa koşarak birkaç el bezi kaptı. Hepsini ıslatarak kapının alt boşluğuna sıkıştırdı. Şimdilik ucuz atlatmıştı.

Dışarıda neler olduğunu görmek için salona koştu. Dışarısı sinek istilasına uğramıştı. “Ne ola ki?” diye düşünmekten kendini alamadı. Hızlıca koridora gidip banyonun kapısını kontrol etti. Şimdilik bir sorun gözükmüyordu. Kötü bir koku yayılmaya başlamıştı. Sinirleri bozulmaya başladı. Yalnız olmasına içerliyordu artık. Çaresiz anlardı insanlara yalnızlığın iyi bir şey olmadığını anlatan. Beyin Fırtınası yapacak biri bile yoktu yanında. Ne kitaplarla bu konuyu dertleşebilirdi ne de başka bir şeyle. En azından bir evcil hayvanı olmasını yeğlerdi.

Dış kapının ardından bir takım sesler geliyordu. Hemen kapıya koştu. Delikten baktığında ortaklıkta kimsecikler gözükmüyordu. Fakat bağırış seslerini duyuyordu. Derin nefes alarak kapıyı açtı. Bağırış ve vızıldamaları duyuyordu. “Noluyor Orada?” Bağırış ve vızıldamalar devam ediyordu. Merdiven boşluğundan aşağı baktı. Gördüğü manzara karşısında ne yapacağını şaşırdı. 4 kişi merdivenlerden yukarı doğru koşuyor arkasından da bir sinek bulutu onları takip ediyordu. “Yardım Edin! Yardım!” Derken biri aniden merdivenlerden aşağı yuvarlandı…

 

ALİ CEVDET

 


 

Yazar Hakkında
Toplam 162 yazı
Ali Cevdet
Ali Cevdet
Yazar, çizer, anlatır. Yaşamının yegane amacı varoluşunu ortaya koymaktır.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara